Dzień kobiet połączony ze spotkaniem z fryzjerką i kosmetyczką

Dzień 8 marca był  wyjątkowo pełen niespodzianek i miłych zdarzeń. Pierwszą z nich były obchody DNIA KOBIET. Z samego rana chłopcy wręczyli symboliczne kwiaty oraz drobne upominki wszystkim kobietkom.

Następna atrakcja była powiązana z obecnie realizowaną tematyką kompleksową – „Poznajemy zawody”.  Z tej też okazji do naszego przedszkola zawitały Pani fryzjerka Grażynka oraz Pani kosmetyczka Paulinka. Obie opowiedziały o swojej pracy oraz pokazały przybory, kosmetyki, grzebienie, pędzelki, urządzenia, które wykorzystują w swojej pracy.

Chętni mogli spróbować swoich sił zarówno w malowaniu paznokci jak i w zrobieniu fryzury na „modelce”. Wielkie zaangażowanie wykazali szczególnie chłopcy, którzy sprawnie rozkręcali wałki oraz tapirowali włosy. W upinanie fryzury włączył się nawet nasz Pan Dyrektor.

Dziewczynkom szczególnie podobała się ogromna paleta cieni i błyszczyków oraz lakierów do paznokci. Wybór tych ostatnich małe kobietki przyprawiał o przysłowiowy zawrót głowy. Przebieraniu w kolorach nie było końca. Po upiększeniu dłoni dziewczynki przeszły na „fotel”  fryzjerski,  gdzie  również  chłopcy  byli  chętni  na  zmianę  fryzury i cierpliwie czekali na efekt końcowy. Pani kosmetyczka zrobiła wszystkim chętnym dzieciom piękny manicure, natomiast Pani fryzjerka – odlotowe fryzury.

Przedszkolaki za bardzo miłe spotkanie podziękowały wręczeniem małego upominku w postaci laurki. Cenione przez dorosłych zawody kosmetyczki i fryzjerki spodobały się wszystkim.

Nasi goście sprawili dzieciom radość i dostarczyli im wiele nowych wiadomości i doświadczeń, co ważne nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom.

Po wszystkich pozytywnych emocjach, jako forma relaksu, dzieci wykonały dla swoich Mam przepiękne babeczki, które wręczały przy opuszczaniu sali.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie W. i Grażynie S. za świetny i bardzo pouczający pokaz, a przy tym wspaniałą zabawę, poczęstunek oraz za poświęcony czas.

Opracowała: Sylwia Marecik