„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu i mrozu, są w nim takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.Lecz zanim nastąpił ten wyczekiwany przez wszystkich dzień, w naszym przedszkolu już dużo wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Maluszki podjęły się wykonania prezentów. Każdy bardzo się starał, by wyszło  jak najlepiej. Podczas pracy na twarzach dzieci malowało się niezmierne skupienie.

Po ciężkiej pracy dzieci były bardzo zadowolone, z dumą prezentowały efekty i tym samym były już gotowe, by wręczyć dziadkom skromne upominki.

Z racji wczesnych ferii w naszej szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka zorganizowano 16 stycznia 2016 r. O godzinie 11 00 sala gimnastyczna była już wypełniona gośćmi. Kilka chwil wcześniej Maluszki w swojej sali były już gotowe do popisów.

Pan Dyrektor powitał zebranych, a występy na scenie rozpoczęło przedszkole. Najmłodsi swoim krótkim występem chcieli podziękować dziadkom przede wszystkim za ich wolny czas, którego nie raz brakuje rodzicom, za cierpliwość, miłość, mądrość życiową, którą zdobywa się latami. Dzieci recytowały wiersze, które jednocześnie były życzeniami adresowanymi do przybyłych gości. Po czym wykonały taniec do piosenki „Dobrze się baw”, którą chciały przekazać, iż należy się cieszyć każdym dniem.

Kolejno pojawiły się Starszaki, które tanecznie wkroczyły na scenę. Grupa „Biedronek,” tym razem w klasycznych kapeluszach, odświętnych strojach, z różami w ręku, złożyła naszym Seniorom gorące podziękowania i życzenia. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Babciu, droga babciu”, po czym uroczystym krokiem w rytm marsza Radetzky’ego, przy gromkich brawach publiczności opuściły scenę. Tym krótkim występem chciały wyrazić wdzięczność swoim drogim Babciom i Dziadkom, a zarazem zaprezentować swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Dzień wcześniej wykonały własnoręcznie upominki, w które włożyły wiele  trudu i serca, by ozdobić jak najpiękniej kartonowe filiżanki z „herbatką dla Babci i Dziadka”.

Po występach dzieci udały się do swoich sal na poczęstunek zorganizowany przez Rodziców, za co bardzo dziękujemy.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Renaty Topolskiej oraz pani Pauliny Wojtas, które zasponsorowały piękne kapelusze i spódniczki  dla grupy „Motylki oraz pani Kingi Kałuża, która bezinteresownie uszyła spódniczki dla grupy „Biedronki”.

Opracowały:    S. Marecik
                      A.Stanuszek