Spotkanie z Panią krawcową

Gdy ubranko na Ciebie nie pasuje
albo gdy się w nim coś popsuje,
na pewno pomoże Ci pani krawcowa.
W swoim kuferku prawdziwe skarby chowa:
igły, co mają uszka, nici kolorowe,
agrafki do spinania, szpilki metalowe,
długie tasiemki, srebrzyste nożyczki,
tęczowe materiały, zapasowe guziczki…”

Realizując temat: ,,Nasi rodzice” rozmawialiśmy o tym, czym zajmują się mamusie i tatusiowie dzieci z grupy 3-4 latków. Z tej okazji 9 grudnia na zajęciach w przedszkolu gościliśmy mamę Leny, która jest krawcową.

Pani Kinga opowiedziała dzieciom na czym polega praca krawcowej oraz pokazała jak wygląda prawdziwa maszyna oraz inne przybory potrzebne do szycia (igły, nici, agrafki, nożyczki itd.) Maluszki miały okazję zmierzyć się centymetrem krawieckim, zaobserwować różne rodzaje ściegów oraz umiejętności maszyny – tj. szycie w przód i tył. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały w kolejce na swoją kolej by zasiąść do niej i spróbować swoich sił. Na twarzach dzieci widoczne było wielkie skupienie. Dzięki temu każdy z nich wie, że to wcale nie takie łatwe jakby się wydawało.

Nasz gość na pamiątkę tej wizyty uszył nam piękną tiulową spodniczkę, która pasuje na każdą dziewczynkę.  Spotkanie bardzo podobało się wszystkim dzieciom.

Za zakończenie dzieci wręczyły Naszemu gościowi drobny upominek od serca oraz podziękowały za miłą wizytę.

Bardzo dziękujemy Pani Kindze Kałuża

Opracowała: Sylwia Marecik