Zabawa andrzejkowa

„Czas Andrzejek już nadchodzi,
w przedszkolu o to się rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego już przywykły,
wszystkie ananasy ! …”

26 listopada był dniem wyjątkowym - aby rozładować emocje związane z porannym konkursem ok. godziny 11:00 dzieci z naszego przedszkola udały się na salę gimnastyczną, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Tegoroczną zabawę andrzejkową umilały dwie wesołe „Czarodziejki”, w które wcieliły się: pani Katarzyna Gnela i pani Kinga Gawęcka - mamy wychowanków ze starszej grupy przedszkolnej.

Podczas zorganizowanych zabaw nie zabrakło tańców, pląsów, konkursów oraz zabaw z wykorzystaniem czarodziejskich chustek – z których dzieci wyczarowywały piękne kwiaty.

Ale jak na prawdziwe andrzejki przystało nie mogło się obyć bez wesołych wróżb. Dzieci z radością losowały sobie zawód na przyszłość i przechodziły przez magiczny tunel, by na końcu rzucić pieniążek do miski z wodą, który wróżył spełnienie marzeń.

Zabawę uświetniły bańki mydlane, puszczone ku uciesze wszystkich uczestniczących w zabawie. Radości,  swobody i niezwykłych niespodzianek tego dnia nie było końca.

Z nadzieją, iż wszystkie pomyślane tego dnia życzenia się spełnią przedszkolaki z uśmiechem na ustach udały się do swoich sal, gdzie jak zwykle czekały pyszności przygotowane oczywiście przez nasze Mamusie.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie i pani Kindze za zaangażowanie w życie przedszkola.

Życzymy dalszych wspaniałych pomysłów i sukcesów.

Opracowała: Sylwia Marecik