BRĄZ DLA KOSZYKARZY

13 lutego 2015 r. to kolejny piękny sportowy dzień dla uczniów naszej szkoły. Po zdobyciu dzień wcześniej  złotego medalu w koszykówce przez naszą żeńską drużynę, również i  chłopcy  kontynuowali dobrą passę i zajęli III  miejsce wśród  najlepszych szkół w powiecie. Tym samym nasz zespół  potwierdził, że zajęcie I miejsca w  gminie nie było przypadkowe. W turnieju powiatowym drużyna zaprezentowała  niezwykłą wolę walki, a momentami także bardzo mądrą grę taktyczną, co miało  niemałe  znaczenie w  rywalizacji z rówieśnikami o  lepszych  warunkach fizycznych.  Szkoda tylko, że w meczu półfinałowym z SP z Borzęcina  zabrakło nam skuteczności i  szczęścia,  bo mieliśmy dużą szansę zagrać o złoto.   Mecz o III miejsce z reprezentacją z Czchowa był wręcz popisowy w wykonaniu naszych chłopców. Drużyna zagrała przede wszystkim  bardzo skutecznie,  co zaowocowało wysoką wygraną   24:6.

To już IV  medal naszej szkoły w ostatnich dwóch latach w tej dyscyplinie sportu.

Ostatnie kilka dni są dla nas prawdziwym koszykarskim świętem, a wrażenia   i emocje, które  towarzyszyły w trakcie zawodów będą zapewne długo jeszcze rozpamiętywane, głównie dzięki świetnej atmosferze oraz wspaniałej sportowej rywalizacji.

Gromkie brawa  i gratulacje dla naszych młodych sportowców.

Opiekun: Z. Stanuszek