HISTORYCZNE ZŁOTO

Dzień 12 lutego 2015r. na stałe wpisze się w historię sportu naszej szkoły, a to dzięki naszym uczennicom, które sprawiły dużą niespodziankę, wygrywając powiatowe zawody w piłce koszykowej. Już samo zakwalifikowanie się do  udziału   w tych zawodach dla naszej szkoły było dużym osiągnięciem. Nikt się jednak nie spodziewał, że nasze dziewczęta stawią czoła najlepszym zespołom z 7 gmin powiatu brzeskiego.

Turniej nie rozpoczął się dla nas dobrze, gdyż w pierwszym meczu pomimo dobrej gry odnotowaliśmy porażkę z reprezentacją SP z Czchowa - 9:12. Ta porażka wprowadziła w naszym zespole nieco nerwową atmosferę, bo gra nie ułożyła się po naszej myśli.

Co do drugiego meczu liczyliśmy po cichu, że wygramy, gdyż drużyna SP z Gnojnika  w rozgrywkach gminnych nie sprawiła nam większych kłopotów. Tym razem wygraliśmy  12:2.

Kolejny mecz rozegraliśmy ze SP Kąty. Zwycięstwo  z tą  reprezentacją  było przepustką do gry w półfinałach. Tak się też stało.  Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie wygrywając spotkanie 14:2.

Mecz półfinałowy z zespołem  z Maszkienic był dla naszych dziewczyn największym, jak się później okazało wyzwaniem. Wyrównana walka  z  wyższymi od siebie rywalkami była niezwykle emocjonująca do ostatnich sekund meczu. Ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 5:4 , a to co wcześniej wydawać by się mogło niemożliwe, stało się rzeczywistością  - gra w finale całego turnieju. Dla naszych dziewcząt  był to już ogromny sukces i powód do wielkiej radości. W sercu drużyny drzemała  jednak chęć zdobycia złotego medalu.

Mecz finałowy z Okocimem rozpoczął  się bardzo udanie dla naszego zespołu, gdyż w I kwarcie zdobyliśmy prowadzenie 6:1. W drugiej  kwarcie dziewczęta  powiększyły wynik na 8:2. W tym momencie czuliśmy, że zdobycie złotego  pucharu  jest w naszym zasięgu.  Ostatnia 3 kwarta to wspaniała walka naszych dziewcząt, która zaowocowała  zwycięstwem  12:2.

Podsumowując występ naszej drużyny, nie da się opisać emocji, które towarzyszyły opiekunowi i zawodniczkom.

To jeden z najpiękniejszych sukcesów  sportowych naszej szkoły. Naszym  "złotym" uczennicom należą się największe słowa uznania.

Serdecznie dziękuję za udział w przygotowaniach do rozgrywek oraz   zaangażowanie,  emocje, walkę i  wiarę w sukces oraz życzę dobrego występu w finale wojewódzkim.

Opiekun:  Z. Stanuszek