I wreszcie nadszedł ten dzień!

Dnia 4 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana  uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasistów w  magiczny świat bajek i baśni  wprowadzili  uczniowie  klas IV –VI należący do chóru szkolnego, którzy  przebrani za piratów „ zabrali”  swoich młodszych kolegów w podróż na  „Książkolandię”. Załoga  pirackiego statku  zachwyciła  wszystkich obecnych  pięknym  śpiewem piosenek żeglarskich. Zanim jednak pozwolono pierwszoklasistom  zawitać na „Książkolandię”, musieli wykazać się wiedzą.

Pierwszaki pokazali, że nie tylko znają regulamin biblioteki szkolnej, ale wiedzą  jak pożyteczne jest czytanie książek.  Na tę okoliczność przygotowali część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki o książkach. Ponadto zostali „ odpytani” przez swoich starszych kolegów ze znajomości bajek i baśni. I z tego zadania wywiązali się znakomicie. Następnie  w obecności zgromadzonych gości złożyli przyrzeczenie, że  będą   szanować książki i chętnie korzystać z księgozbioru  biblioteki szkolnej.  Po czym  pan dyrektor Zbigniew Stanuszek  wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Dla nich też zostały przygotowane  upominki w postaci  zakładek do książek i słodyczy.

Po zakończeniu części artystycznej odbył się konkurs dla dzieci przedszkolnych ze znajomości  postaci bajkowych i baśniowych. Przedszkolaki chętnie i z ogromną radością  rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania.  Na koniec wszyscy częstowali się słodyczami.

Tego dnia  dla pierwszaków przygotowano wiele atrakcji między innymi quizy, zagadki, konkursy. Pierwszoklasiści  wykazali się dobrą znajomością literatury dziecięcej.

Myślę, że ta uroczystość  była dobrą formą promocji czytelnictwa i zachęciła wszystkie dzieci do korzystania z zasobów  biblioteki szkolnej.

bibliotekarz Marta Adamczyk