Nasze Koszykarki wicemistrzem powiatu

27 lutego  2014r. w Okocimiu  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które wcześniej wygrały   etap gminny.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Niestety losowanie nie było po naszej myśli, gdyż trawiliśmy do grupy A, w której były  teoretycznie najmocniejsze drużyny: z Mokrzysk i Jurkowa. Nasze dziewczęta po bardzo wyrównanej i skutecznej grze pokonały SP z Mokrzysk 6:2. To była już ogromna niespodzianka. Następny mecz czekał nas z Jurkowem. Zwycięstwo gwarantowało nam  wejście do półfinału. I znowu nasza drużyna spisała się rewelacyjnie, pokonując Jurków 10:8.  Teraz czekaliśmy na walkę półfinałową. Mecz z drużyną Okocimia nie rozpoczął się dla nas najlepiej. Po I  kwarcie przegrywaliśmy 2:6. Ale nasze dziewczęta nie dawały za wygraną. Po bardzo emocjonującej grze w następnych dwóch kwartach zdobyliśmy przewagę i wygraliśmy mecz 10:8. W ten sposób nasze mało realne marzenia stały się faktem. Gra w finale przypadła nam po raz drugi  z drużyną z Mokrzysk.

Finał okazał się o wiele trudniejszym pojedynkiem. Po pierwszej kwarcie  nasza drużyna przegrywała 2:4, później było już 2:6. Następnie dobry rzut osobisty naszej zawodniczy oraz lepsza gra w obronie, obudziły nasze apetyty  i wydawało się, że straty punktowe są do odrobienia. Tak się jednak nie stało. Stawiana na początku zawodów za faworyta  drużyna z Mokrzysk potwierdziła swoją klasę. Świetnie tym razem  wykorzystała swoje atuty, głównie warunki fizyczne i pokonała nasz zespół 5:12.

Niewiarygodne zaangażowanie zawodniczek w grze obronnej, skuteczność rzutów do kosza, a także  dokładne zrealizowanie założonej taktyki przedmeczowej sprawiło, że  odnieśliśmy  historyczny sukces, bowiem pierwszy raz w historii naszej szkoły w koszykówce uzyskaliśmy awans do finałów zawodów tej rangi.

Brawa, brawa, jeszcze raz brawa dla naszych dziewcząt.

Opiekun: Zbigniew Stanuszek