Święto Niepodległości

Listopad to czas refleksji, zadumy nad przemijaniem i pamięci o tych, którzy już odeszli… Wspominamy nie tylko naszych krewnych zmarłych, ale również  tych, którzy zginęli walcząc o wolność. Czynimy to szczególnie 11 listopada w Święto Niepodległości.

Tradycją naszej szkoły jest coroczny obchód rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej to okazji  8 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Po raz pierwszy akademia szkolna odbywała się w nowej hali sportowej. Rozpoczęła się ona od wprowadzenia pocztu ze sztandarem szkoły i odśpiewania hymnów: państwowego i szkoły. Następnie odświętnie ubrani i pięknie przygotowani trzecioklasiści przedstawili program artystyczny pt. „ Barwy mojej Ojczyzny”, w którym wierszem, prozą i piosenką przybliżyli całej społeczności szkolnej trudne, a zarazem bohaterskie dzieje naszej Ojczyzny. Wspomagali ich uczniowie klas IV – VI należący do chóru szkolnego, którzy przypomnieli piosenki żołnierskie i legionowe, te popularne i te mniej znane. Zaangażowanie uczniów w przygotowanie części artystycznej jak i postawa podczas uroczystości była wyrazem  ich dziecięcego patriotyzmu.

Opracowała: Marta Adamczyk