Dzień Matki

„Nie uda się wyrazić miłości żadnym pięknym wierszem.

Miłość tą zawiera dziecięce słowo pierwsze: „Mama”.

W wiosennej aurze, wśród najpiękniej kwitnących, majowych kwiatów z miłością wypowiadamy drogie słowo MAMA. 25 maja po raz kolejny zaprosiliśmy nasze mamusie aby wyśpiewać dla Nich najpiękniejsze życzenia. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Tak było również w naszym przedszkolu.

Specjalnie dla naszych mam „Maluszki” wcieliły się w role przepięknych, kolorowych, bajkowych postaci: wróżek, wesolutkich krasnoludków, czarownicy a nawet Jasia i Małgosi i Piotrusia Pana, które zaprosiły mamy do magicznej, bajkowej krainy gdzie nigdy nie gaśnie słońce. „Starszaki” natomiast zabrały mamy na pachnącą, kolorową łąkę by opowiedzieć perypetie pewnej zielonej żabki i nieroztropnego bociana, którego przysmakiem były wyłącznie muszki. Dzieci recytowały piękne wiersze i śpiewały dla nich piosenki, dziękując mamusiom za ich miłość, trud i poświęcenie.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane upominki  wraz z gorącymi całusami
i życzeniami uśmiechu oraz samych radosnych dni. Po zakończeniu uroczystości mamy spędziły kilka chwil na rozmowach przy pysznym ciastku i kawie.

W każdym oku zagościła łza, bo w taki dzień jak dziś, w szczególny sposób trafia do serca codzienne: KOCHAM CIĘ MAMUSIU…

Opr. Iwona Mielec