Wycieczka do zakładu samochodowego

Dnia 2.03. 2011 w ramach realizacji tematu kompleksowego Poznajemy różne zawody” grupa „starszaków” wraz ze swoją wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do pobliskiego zakładu pracy rodziców jednej z wychowanek – firmy „AUTOZELEK” zajmującej się blacharstwem i lakiernictwem samochodowym. Pobyt w takim miejscu to nie lada gratka zwłaszcza dla małych chłopców, którzy lubią „naprawiać”, konstruować i jeździć wszelkimi pojazdami, póki co jeszcze zabawkowymi. Ale i dziewczynki z równie dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań Pani Marty i Pana Andrzeja, którzy w sposób profesjonalny, a zarazem dostępny dla przedszkolaków wprowadzali nas w tajniki wiedzy o kolejnych „zabiegach”, jakie musi przejść zniszczony samochód, aby znów wyglądał jak nowy.

Dzieci obserwowały więc ładowanie samochodu na lawetę i jego transport, następnie w specjalnych pomieszczeniach naprawianie zniszczonych części, szpachlowanie, lakierowanie, suszenie i polerowanie. Podczas tych czynności konieczne było założenie odpowiednich maseczek ochronnych, tak jak robią to podczas pracy lakiernicy.

Ciekawą atrakcją była przejażdżka samochodem – lawetą, z której skorzystał każdy obecny na wycieczce przedszkolak. Dzieci poznały różne maszyny, urządzenia i pomieszczenia, a przede wszystkim pracę zatrudnionych tam osób.

Na zakończenie, miały okazję zwiedzić biuro, w którym pracuje mama Julki. Tam, po trudach zwiedzania i przyswajania profesjonalnej wiedzy, czekała na wszystkich gorąca herbatka i słodki poczęstunek przygotowany oczywiście przez gospodarzy.

Wychowawczyni grupy starszaków wraz z dziećmi składa gorące podziękowania Państwu Marcie i Andrzejowi Zelkom za ciepłe i życzliwe przyjęcie nas oraz oprowadzanie po zakładzie.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów osobistych i zawodowych.

Oprac. Anna Stanuszek