W Krainie Vesny

W sąsiedztwie Lewniowej jest takie niezwykłe miejsce…. Zwie się „Kraina Vesny”. W słoneczny czwartek 6 czerwca udali się tam uczniowie klasy II. Stało się to dzięki pomysłowi i zaangażowaniu ich rodziców. Jak się szybko okazało, był to strzał w dziesiątkę! W malowniczej ekoosadzie, dzieci pod czujnym okiem pań animatorek spędziły niezapomniane chwile, wypełnione doskonałą zabawą. W ogrodzie ze ścieżką sensoryczną oglądały ekologiczne uprawy warzyw, owoców oraz kwiatów i ziół, zbierały poziomki i truskawki. Idąc dalej, uważnie słuchały ciekawostek przyrodniczych, wypatrywały w stawie żabek, obserwowały ptaki i owady. Po powrocie do przestronnej altany, wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowały „vesnaczki”. Później przyszedł czas na popisy sprawnościowe w mobilnym parku linowym. Jeśli ktoś nie bał się pobrudzić, to mógł udać się do kuchni błotnej i tam dać upust swojej fantazji. „Błotne twarze” na drzewach, to prawdziwe dzieła sztuki! Jednak największą atrakcją była kula zorbingowa. Akrobacje w wirującej bańce, to dopiero frajda! Po intensywnych zabawach, można było odpocząć i zjeść pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Potem niektórzy udali się na hamaki rozwieszone między olszynami, inni powrócili do zabawy. Tyle tu atrakcji! Dlaczego czas tak szybko mija? – pytają dzieci.

Serdecznie dziękuję Rodzicom moich uczniów za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu.
Dopełnieniem podziękowań niech będzie radosny uśmiech Waszych szczęśliwych dzieci!

 

Opracowała: Teresa Nowak