Heraklesowe zmagania

We wtorek, 21 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Biesiadkach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy z Języka Polskiego ph. „W świecie mitów greckich”. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Sowa i Wojciech Wiśniowski z kl. 4 oraz Anna Górak z kl. 5. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z „Mitami greckimi” Lucyny Szary, ponieważ w oparciu o tę książkę przygotowane zostały różnego typu zadania. Niczym mitologiczny Herakles (o niego także pytano) konkursowicze zmagali się z ćwiczeniami, udowadniając swą wiedzę dotyczącą greckich bogów i bohaterów, a miłośnicy mitologii wiedzą, że genealogia w tym przypadku bywa szczególnie zawiła. Chociaż przedstawicielom naszej szkoły nie udało się stanąć na podium, to wiedza, którą zdobyli, przygotowując się do konkursu oraz doświadczenie związane z udziałem w nim, także są ważne. Gratuluję uczestnikom ze wszystkich szkół wysiłku włożonego w przygotowania, a szkole goszczącej nas dziękuję za miłe przyjęcie.

                                                                                                          Oprac. Ewelina Matus