Wycieczka klas 1-3 do Starego Sącza i Grybowa

Samym rankiem, 27 maja klasy I-III udały się na wycieczkę szkolną, którą zapamiętają na długo. A to za sprawą fantastycznych wrażeń i przeżyć. Pierwszym punktem w planie był Stary Sącz i „Leśne molo”, czyli ścieżka w kornie drzew. Dzięki, której doświadczaliśmy świata przyrody z bliska i wysoka. Później kolejnym punktem programu był Ołtarz Papieski, który zachował się jako jeden z trzech w Polsce. Obejrzeliśmy też pamiątki w Muzeum św. Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się na zamek Stara Baśń w Grybowie, gdzie „otwieraliśmy” wrota historii okresu Średniowiecza. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jakie były zwyczaje ludzi mieszkających w starodawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była magiczna historia. Po trudach aktywnego i pełnego niespodzianek zwiedzania zamku i zabaw zakupiliśmy pamiątki, wrzucili grosik do fontanny życzeń i w świetnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

Opracowała: Marzena Sowa