Do konkursu pt. „Woda w trzech stanach skupienia” zgłoszonych zostało 15 prac uczniów z klas IV – VIII. Według regulaminu, zdjęcie powinno przedstawiać wodę w jednym z trzech lub w we wszystkich stanach skupienia. Temat konkursu sprawił uczestnikom trochę trudności, co widać szczególnie po zróżnicowaniu prac. Fakt ten z kolei stanowił spore wyzwanie dla jury konkursu i utrudniał jednomyślne podjęcie decyzji.
Autorzy zdjęć wykazali się niezwykłą precyzją, ale i cierpliwością, gdyż w fotografii przyrody ważne jest znalezienie odpowiedniego momentu, w którym trzeba nacisnąć spust migawki. Jury w składzie piętnastu nauczycieli naszej szkoły oceniło prace biorąc pod uwagę zgodność z tematem, jakość techniczną, pomysłowość oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Po podliczeniu głosów wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – „Kropelki rosy” -  Wiktoria Cieśla, kl. VI miejsce – „Kropelki rosy” -  Wiktoria Cieśla, kl. V  II miejsce- „Parujący Dunajec zimą” - Szymon Pater, kl. IVII miejsce- „Parujący Dunajec zimą”, Szymon Pater, kl. IV  III miejsce – „Dziura w rzece” - Szymon Klimek, kl. V
III miejsce – „Dziura w rzece” - Szymon Klimek, kl. V
Wyróżnienie – „Kraina sopli” - Jakub Cieślik, kl. VWyróżnienie – „Kraina sopli”, Jakub Cieślik, kl. V

Wyróżnienie – „Krople deszczu na łubinie” - Anna Ząbkowska, kl. VIII

Wyróżnienie – „Szronem kwitnące”, Nikodem Kępa, kl. IV