Mikołajkowy wyjazd na musical.

19 grudnia uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami wybrali się do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Celem wyjazdu było obejrzenie musicalu pt. „Shrek”, a co ca tym idzie podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki.
Przedstawienie odświeżyło w pamięci przygody zielonego ogra o imieniu Shrek, a dodatkowo dostarczyło wielu przeżyć artystycznych. Spektakl oparty został na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks w wykonaniu uczniów Krakowskiej Akademii Musicalu. Ku zdziwieniu wszystkich aktorami była młodzież i dzieci, a nawet pięcioletnie maluchy, które zachwyciły swoim talentem.
Uczniowie mieli okazję wysłuchać i obejrzeć przedstawienie, które łączyło muzykę, piosenki, dialogi i taniec.
Spektakl zawładnął uwagą wszystkich od pierwszej do ostatniej chwili, a żywy odbiór widzów był widoczny w przedłużających się oklaskach na zakończenie spektaklu.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zrealizowali jeszcze jeden punkt programu – wizytę w McDonald’s, na którą niektórzy czekali z ogromną niecierpliwością.

Opracowała: Paulina Szewczyk