Nowocześnie na „Zielonce”

W piątek, 24 listopada uczniowie klasy ósmej mieli okazję wziąć udział w Festiwalu Automatyki, Robotyki i Programowania, który zorganizowany został w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. Podczas tej imprezy zapoznali się z ofertą edukacyjną „Zielonki” prezentowaną na kilkunastu stoiskach przez uczniów oraz nauczycieli. Ósmoklasiści mogli zaspokoić swą ciekawość, poznając u źródeł odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Szczególnie odważni sprawdzali swą wiedzę i umiejętności w konkursach, w których można było zdobyć nagrody. Chętnym umożliwiono przejście do części warsztatowej szkoły i przyjrzenie się salom, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu. Dla uczestników festiwalu uczniowie zdobywający zawodowe szlify w klasach gastronomicznych przygotowali poczęstunek.
Poniżej kilka zdjęć prezentujących różnorodność oferty edukacyjnej.


Oprac. E. Matus
Zdjęcia: Emilia Daniec, kl. 8