Spotkanie z panią policjantką

W czwartkowe przedpołudnie 23.11.2023r. na hali sportowej doszło do spotkania uczniów kl. IV-VIII z panią aspirant Moniką Tomkiewicz. Celem wizyty było uświadomienie uczniów w temacie bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w sieci.
Pani prelegentka zwróciła uwagę, że bycie bezpiecznym na drodze zależy m. in. od noszenia odblasków podczas wieczornych spacerów i zakładania kasku podczas jazdy na rowerze. Pani aspirant przestrzegła również przed nieodpowiednimi zachowaniami w szkole tj. dręczenie, które negatywnie wpływa na psychikę ucznia i powinno być surowo karane. Ponadto podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, że każdy nasz ruch w Internecie jest śledzony dlatego powinniśmy być bardzo ostrożni.
Spotkanie z panią policjantką przebiegło w pozytywnej atmosferze. Wiele cennych informacji, które przyswoiliśmy podczas prelekcji z pewnością przyczyniło się do lepszego poznania naszych praw i obowiązków na drodze, w szkole i w sieci.

Opracowała:
Marta Cebula