Międzynarodowy Dzień Pokoju

    21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. W naszej szkole również postanowiliśmy zaakcentować to święto. 

     W związku z trwającą wojną za naszą wschodnią granicą uznaliśmy, że warto okazać solidarność z Ukrainą. W związku z tym w obu grupach przedszkolnych odbyły się warsztaty z pedagogiem. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważne jest to, że żyjemy w państwie w którym panuje pokój i że niestety nie wszędzie dzieci mogą chodzić do przedszkola i cieszyć się codziennością. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały również globus na którym odnaleźliśmy Polskę i sąsiednią Ukrainę. Najmłodsi wychowankowie szkoły specjalnie dla równolatków z Ukrainy na pamiątkę na biało-czerwone serca nakleiły mniejsze serduszka w niebiesko-żółtych barwach narodowych wschodniego sąsiada. Taki gest ma symbolizować naszą pamięć i solidarność z ukraińskimi dziećmi. Wszystkie serca zostały podpisane imionami ich wykonawców i razem ze słodkościami zakupionymi przez rodziców zapakowane do pudełka. 

    Gest serca wykonany przez przedszkolaków w najbliższym czasie trafi do ukraińskich dzieci i z pewnością dostarczy im wiele radości. Serdecznie dziękuję najmłodszym milusińskim za pomoc w przygotowaniu paczuszki, rodzicom za zakupione słodkości, a klasie V za pełną mobilizację przy wykonywaniu serduszek.

                                                                                                                          Oprac. Marta Cebula