Piknik Rodzinny

Wakacje powitaliśmy rodzinnie. 25 czerwca odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez naszą szkołę, Radę Rodziców i Ochotniczą Straż Pożarną.

Piknik swoim przybyciem zaszczycili: Poseł na sejm RP Pani Józefa Szczurek – Żelazko,  z-pca Wójta Gminy Gnojnik Pan Janusz Filip, radni Gminy Gnojnik , komendanci jednostek  strażackich z  sąsiednich miejscowości oraz mieszkańcy naszej gminy.

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji  tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Występy dzieci były świetnym wprowadzeniem do dobrej zabawy. Gdy na scenie pojawili się najmłodsi artyści z przedszkola, popłynęły wzruszające słowa piosenek i wierszyków skierowane do rodziców. Absolwenci pierwszej klasy zabawiali nas pełnymi humoru scenkami, ujawniając swój kiełkujący talent aktorski. W pewnym momencie zaś, przenieśliśmy się w czasie do lat 70 i 80. Taką podróż zafundowali nam uczniowie klas drugiej i trzeciej w przedstawieniu pt: ” Jak za dawnych lat”. Był też taniec Zosi i Kamili, laureatek szkolnego konkursu You can dance, a także taneczne wariacje dziewcząt z grupy tanecznej Flow. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, zaprzyjaźnieni druhowie z OSP Biesiadki przeprowadzili prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem oraz krótki kurs pierwszej pomocy. Ratownik GOPR-u opowiedział o niebezpieczeństwach, na jakie można napotkać podczas wyprawy w góry i przypomniał zasady, o jakich należy pamiętać na górskich szlakach. W ofercie dla najmłodszych znalazły się: dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, fotościanka i zawody sportowe z nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, siedząc za kółkiem wozu strażackiego czy też lejąc wodę (dosłownie, nie w przenośni) z prawdziwego strażackiego węża.

Na stadionie zaś odbył się mecz piłki nożnej ojcowie kontra synowie, zakończony zwycięstwem tatusiów. Czy po zeszłorocznej klęsce ojcowie cały rok pilnie ćwiczyli strzały na bramkę, czy też młodzi piłkarze w ramach prezentu na Dzień Ojca pozwolili wygrać swoim tatusiom, pozostanie chyba tajemnicą. I tak w najgorszej roli znalazły się mamy, ze swoim dylematem- kibicuję synowi czy mężowi?

Zabawa przy dobrej muzyce trwała do późnych godzin nocnych a dziś można powiedzieć, że wakacje zostały godnie powitane, więc muszą być w pełni udane.

Słowa podziękowań pragnie przekazać dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek:

Serdecznie dziękuję rodzicom, druhom OSP  w Lewniowej, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za owocną współpracę w organizacji i obsłudze Rodzinnego Powitania Lata. Dziękuję sołtysowi wsi i Radzie Sołeckiej za wsparcie finansowe imprezy. Panu Leszkowi Ząbkowskiemu – ratownikowi- Grupy Podhalańskiej GOPR za udostępnienie ścianki wspinaczkowej dla dzieci, a strażakom z Biesiadek za przeprowadzenie instruktażu pierwszej pomocy. Gratuluję uczniom, grupom tanecznym, małym sportowcom zaprezentowania swych umiejętności. Mieszkańcom i licznie przybyłym gościom raz jeszcze dziękuję za wspólną zabawę i rodzinną atmosferę.

K.K

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Myszka za udostępnienie zdjęć!