8 Marca

      8  marca  w  naszej  szkole  odbyła  się  akademia  z  okazji  Dnia  Kobiet  połączona z pożegnaniem nauczyciela odchodzącego na emeryturę – Pana Mirosława Króla. Uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, a nawet taneczne.

     Tego dnia wszystkie kobietki, zarówno te małe, jak i duże, mogły czuć się wyróżnione. To dla nich chłopcy - Jan Konicz, Jakub Pabian i Kacper Tekiela - wyrecytowali piękne wiersze, w których zwrócili uwagę na ważną rolę, jaką pełnią kobiety: „(…) że ostatnie spać idą, a pierwsze się budzą, że wciąż pracują od świtu do zmroku, że nieustannie dla swoich się trudzą (…)”. Prawdziwą niespodzianką okazał się występ w wykonaniu chłopców z klasy VII i VIII, którzy w schludnych strojach i ciemnych okularach zaprezentowali ciekawy układ taneczny. Chłopaki pokazali to, co w pocie czoła ćwiczyli przez ostatnie tygodnie – wyszło fantastycznie, więc mogą być z siebie dumni 😊 Po tanecznych wygibasach złożyli życzenia i wręczyli skromne upominki wszystkim Paniom pracującym w szkole.

    W drugiej części akademii Samorząd Uczniowski w sposób humorystyczny przedstawił skecz, którego myślą przewodnią był ZUS jako mafijna organizacja ściągająca haracze oraz Emerytura jako „baba, która zabiera ze szkoły Pana Króla”. Uczniowie wspólnymi siłami próbowali powstrzymać Pana Mirosława  przed odejściem ze szkoły, nawet zaśpiewali dla niego humorystyczną piosenkę 😊. Na koniec, już całkiem poważnie, podziękowali Panu Królowi za trud włożony w ich edukację, za poświęcony czas, motywację, za troskę o zdrowie, a szczególnie za życiową mądrość i otwarte serce. Przewodniczący Szkoły Hubert Mędrek wręczył nauczycielowi pamiątkowy medal od całej społeczności szkolnej. Pojawiły się również podziękowania od Pana Dyrektora Zbigniewa Stanuszka oraz Rady Rodziców.

Panu  Królowi  jeszcze  raz  życzymy,  aby  dalsze  lata  upływały  w  zdrowiu,  szczęściu  i  spokoju,  aby wszystkie plany i marzenia spełniały się właśnie teraz, aby znalazł Pan czas dla siebie, czas na realizację swoich wspaniałych pasji, jednak nie zapomniał o uczniach PSP w Lewniowej, którzy naprawdę się z Panem zżyli… DZIĘKUJEMY 😊
                                                                                                       Opracował: Samorząd Uczniowski