Konkurs Fredro

W  związku  z  wypadającą  w  tym  roku  230  rocznicą  urodzin  Aleksandra  Fredry,  Sejm  ustanowił  rok  2023 Rokiem Aleksandra Fredry. 18 stycznia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski utworów poety od Pawła i Gawła.  Celem konkursu było zainteresowanie uczniów twórczością tego dziewiętnastowiecznego pisarza. Cel został osiągnięty. W sali przesłuchań zjawili się min. niezdecydowany osiołek, rozkrzyczane koguty, Paweł i jego sąsiad Gaweł.

Do eliminacji przystąpili uczniowie klas IV, V i VI. Jury powołane przez organizatorów oceniało następujące elementy: dobór utworu, dykcję, opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcami konkursu zostali: 

I miejsce Mikołaj Pabian kl. IV

II miejsce Hubert Okaz kl. IV i Wiktoria Malinowska kl. VI

III miejsce Anna Górak kl. IV

Wyróżnienie

Szymon Klimek kl. IV

Amelia Kaczmarczyk kl. V

Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a  zwycięzcom gratulujemy zdolności aktorskich.