Warsztaty cukiernicze w przedszkolu

      Czas  przygotowań  do  Świąt  Bożego  Narodzenia  jest  jednym  z  najbardziej  oczekiwanych  przez  dzieci.  Robienie ozdób choinkowych, pieczenie pierniczków, strojenie klasowego drzewka to obowiązkowe punkty programu w działaniach przedszkola.
    W tym roku przedszkolaki pod opieką swoich Pań wykrawały i piekły świąteczne pierniczki, by za kilka dni przystąpić do ich  ozdabiania. Tutaj z pomocą pospieszyła nam Mama Lili, która  w sposób profesjonalny zapoznała dzieci z różnymi sposobami zdobienia ciasteczek przy pomocy lukru.
    Dzieci mogły eksperymentować kolorem i dobierać też różne aromaty w zależności od upodobań. Małych cukierników bardzo zaciekawiła ta lekcja i na pewno w przyszłości skorzystają z cennych wskazówek i rad,  a  Pani Klaudii bardzo serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i przygotowane dla dzieci materiały.
                                                                                                                                            Oprac. A. Stanuszek