Odwiedziny u Radusia

       W sercach małych dzieci budzi się pragnienie pomagania i dzielenia się z innymi. Podczas zajęć dydaktycznych  przedszkolaki poznały trudne słowa „wolontariat”, „wolontariusz”, zapoznały się z akcją zbierania nakrętek,  prowadzoną w naszej szkole i przedszkolu i bardzo chciały poznać osobę, dla której jest ona prowadzona. Dlatego też w piątkowy poranek 9 grudnia z gorącymi serduszkami, koszem słodkości i z piosenką mikołajową na ustach, odwiedziły swojego starszego kolegę Radusia.

     Już w progu czekała na przedszkolaków jego  Mama, która przyjęła nas z wielką otwartością i serdecznością nazywając dzieci „promyczkami słońca”, które rozświetliły pokój  Radusia. Po tak miłym powitaniu dzieci śmiało zadawały pytania: w jaki sposób  Raduś się uczy , jak spędza dzień, dowiadując  się, że musi on wykonywać trudne ćwiczenia na macie, oraz specjalnym urządzeniu, które stymuluje jego rozwój. Raduś nie próżnuje, codziennie ciężko pracuje pod opieką rehabilitantów  oraz pań nauczycielek z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej, którego jest uczniem.

     Raduś wyraził szczere zadowolenie z odwiedzin dzieci.  Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze i była dla przedszkolaków prawdziwą lekcją tolerancji i wdzięczności za własne życie i zdrowie. Dzieci miały okazję doświadczyć, że wokół nas żyją osoby, które potrzebują pomocy, wsparcia i życzliwości. Takie spotkania są nam potrzebne, uwrażliwiają i uczą empatii.
                                                                                                                                       Opracowała: Anna Stanuszek