Pasowanie na przedszkolaka

„My jesteśmy przedszkolaki,
Maluszki kochane.
Dzisiaj jest dzień wyjątkowy,
zaraz pasowanie...”

     Dzień 26 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Motylki oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie Na Przedszkolaka.
    Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już wiedzą i potrafią. Były więc piosenki, wierszyki oraz wesołe pląsy. W końcowej części występu, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie pan dyrektor - Zbigniew Stanuszek  dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplomik oraz mały upominek.
   Świętowanie trwało cały dzień. Dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach ruchowych a na zakończenie przedszkolaki zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamy, który dodał sił i energii do tańca podczas przedszkolnej dyskoteki.
                                                                                                                                            Oprac. Iwona Radecka