Dzień Jabłka

  Dnia 28 września 2022 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek  pod różnymi postaciami.
   Już przekraczając próg przedszkola można było doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowany został jesienny stół w korytarzu przedszkolnym. Nasza szkolna pani Pedagog odwiedziła nas, by w krótkiej prelekcji opowiedzieć dzieciom o zdrowotnych aspektach i korzyściach płynących ze  spożywania jabłek. W tym dniu dzieci poznawały też różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor oraz smak tych pysznych owoców. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dzień jabłka to również doskonała okazja   do wykonywania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości oraz układanie rytmów
  Takie "dni tematyczne" w atrakcyjny  sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.