Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

    20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków, bowiem Sejm ogłosił go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz, by przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
    Z tej okazji przedszkolaki założyły piękne, galowe stroje, na których pięknie prezentowały się okolicznościowe medale.  Dzieci  brały  udział  w  wesołych  zabawach,  tańcach  i  pląsach,  rozwiązywały  quizy  i  rebusy , tańczyły z balonami i chętnie uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.
  Wszystkim przedszkolakom przez cały dzień towarzyszył doskonały humor, a zwieńczeniem zabawy był poczęstunek przygotowany przez mamusie. Dzieci zajadały smaczne ciasto czekoladowe, słodkie przekąski oraz chętnie częstowały się zdrowymi owocami w towarzystwie pysznej czekolady, której strumienie spływały z fontanny - fondue.