Dzień Kropki

„Biedroneczko, biedroneczko,
siedem kropek masz.
Jeśli cię poproszę,
czy mi jedną dasz?”

      W dniu 15 września 2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day.  Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa pt. "Kropka".
    Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti, po obejrzeniu której dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki, która nie wierząc we własne siły stworzyła dzieło sztuki. Po filmie dzieci i wychowawczynie ubrane w wielobarwne kropeczki wyruszyły do ogrodu przedszkolnego by tam wytropić kropki, które ukryły się pośród roślin i urządzeń na placu zabaw. Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach ruchowych i muzycznych. Przedszkolaki tańczyły w rytm kropkowej piosenki, układały kropkowe rytmy oraz wykonały pracę plastyczną, której bohaterem była oczywiście kropeczka. Na zakończenie dzieci miały okazję uczestniczyć w pierwszej „małej” sesji zdjęciowej w  „kropkowej” foto-budce.
      „Dzień  Kropki”  to święto,  które  ma  na celu  pobudzanie  kreatywności,  pomysłowości,  talentu  oraz  odwagi  w pokonywaniu trudności. Mamy nadzieję,  że na zawsze zostanie wpisane do naszego przedszkolnego kalendarza.
                                                                                                                                                     Opr. Iwona Radecka