Spotkanie ze strażakami...

„Bije dzwon na alarm,
już śpieszą strażacy.
Czasem w nocy – ze snu,
czasem w dzień – do pracy…”

   Dnia 14  września 2022r. dzieci z lewniowskiego przedszkola wybrały się z wizytą do pobliskiej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewniowej.

     Na miejscu niezwykle gościnnie i z uśmiechem na twarzy powitali nas druhowie strażacy: p. Henryk Myszka, p. Andrzej Zelek i p. Rafał Chudoba. Ochotnicy w  niezwykle ciekawy i interesujący sposób opowiedzieli o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Panowie zapoznali dzieci z zadaniami i obowiązkami straży pożarnej, a także w szczegółowy sposób zaprezentowali umundurowanie, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w akcjach gaśniczo - ratowniczych. Przedszkolaki z zachwytem oglądały sprzęt  i wyposażenie wozów strażackich, które z bliska wywarły nie lada wrażenie na naszych najmłodszych.  Niewątpliwie największą atrakcją było spędzenie kilku chwil w środku samochodu bojowego oraz ćwiczenia praktyczne, podczas których dzieci spróbowały swoich sił podczas sprawnościowego ćwiczenia polegającego na kierowaniu strumienia wody w kierunku czerwonego znacznika. Na pożegnanie  w  dowód  wdzięczności,  wręczyły  panom  strażakom  słodki  upominek,  który  będzie  też miłą pamiątką z odwiedzin przedszkolaków. Natomiast panowie obdarowali dzieci słodyczami, w podziękowaniu za zainteresowanie i docenienie ich trudnej pracy.

Wszystkie dzieci opuszczały remizę z uśmiechem na twarzy, chcąc jeszcze przez chwilę napatrzeć się na czerwone pojazdy z napisem „OSP Lewniowa”, co może świadczyć o tym, że niektórzy z pewnością będą chcieli w przyszłości zrealizować swoje marzenia w zawodzie strażaka.


Serdecznie dziękujemy strażakom za wspaniałą lekcję pożarnictwa.
Życzymy wszystkim strażakom samych pomyślnych akcji i szczęśliwych powrotów do domu.
Szczęść Wam Boże!!!

 Opr. Iwona Radecka