Wakacje, wakacje i …

    Nie tak dawno żegnaliśmy mury szkoły i z uśmiechami odbieraliśmy świadectwa (a niektórzy także nagrody), by udać sią na upragnione wakacje i odpocząć od szkolnych obowiązków, a tu już pora wracać! 1 września, jak to zwykle bywa, zaskoczył swym szybkim przybyciem i przypomniał, że pora powrócić do codzienności, czyli nauki, zadań, sprawdzianów… 
    Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy mszą św., by później spotkać się na sali gimnastycznej, gdzie zebranych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Hubert Mędrek z kl. 8. Głos zabrał także pan dyrektor Zbigniew Stanuszek,  który  życzył  uczniom  wytrwałości  w  zdobywaniu  wiedzy,  ale  też  uśmiechu, a nauczycielom cierpliwości i pogody ducha. W tym dniu sprawdzian przeszedł nowy poczet sztandarowy, w skład którego wchodzą: Mateusz Szlachta z kl. 6 jako chorąży oraz Anna Ząbkowska i Antonina Tekiela z kl. 7 jako asysta. Dodanie, że sprawdzian został zaliczony na 6, jest czystą formalnością.
     Cóż, to dobre, szybko się kończy, ale przecież już za 10 miesięcy… A szkoła to w końcu nie tylko nauka!
                                                                                                                                 E. Matus