Święto Szkoły i Dzień Dziecka

     W dniu 1 czerwca w naszej szkole jak co roku odbyły się uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły i Dnia Dziecka. Rozpoczęliśmy  Mszą Świętą o godzinie 8:00, po której udaliśmy się do budynku szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części obchodów Święta. Po przywitaniu przez przewodniczącą szkoły Milenę Zelek i odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie klasy czwartej i piątej zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego.

Po przedstawieniu pan Dyrektor wręczył nagrody laureatom i uczestnikom konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”,  który odbył się 27 maja 2022r.

W  konkursie  wzięło  udział  21  uczniów  z  klas:  pierwszej,  drugiej,  czwartej,  piątej  i  siódmej.  Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas młodszych i starszych.

Jury wyłoniło po trzech zwycięzców.

W kategorii uczniów klas młodszych:

I miejsce – Emilia Tekiela (kl.2)

II miejsce – Zofia Sowa (kl. 2)

III miejsce – Hubert Sowa (kl. 1)

W kategorii uczniów klas starszych: 

I miejsce – Michał Górak (kl.7)

II miejsce – Gabriela Rzepa (kl.5)

III miejsce – Zuzanna Wojtas (k.4)

Ponadto  przyznano  dwa  wyróżnienia  uczniom  klas  młodszych:  Szymonowi Paterowi (kl. 2) oraz Patrycji Pireckiej (kl. 1).

Miłą niespodzianką był występ rodziców w przedstawieniu pt „Bajkowy kogel – mogel” w reżyserii pani Marty Mikołajek.

Po  części  artystycznej  rozpoczęły  się  zajęcia  przygotowane  przez  nauczycieli.  Uczniowie  mogli  wziąć  udział  w zawodach i rozgrywkach sportowych, zajęciach plastyczno - technicznych, seansie filmowym i zagrać
w planszówki.