Nasze Sukcesy

As ortografii

19.05.2022r. w naszej szkole zorganizowany został Gminny Konkurs Ortograficzny ,,As ortografii”.
Celem tego corocznego konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny oraz utrwalenie zasad ortograficznych
i interpunkcyjnych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III szkół podstawowych z gminy Gnojnik. Wyznaczeni przez wychowawców, przystępowali do kolejnych etapów konkursu, gdzie w finale spotkali się w naszej szkole, by rywalizować o tytuł Asa Ortografii.
Zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły, mój kolega z klasy Mikołaj Pabian. Wygrana ta jest  w pełni zasłużona, gdyż Mikołaj od  pierwszej klasy wykazywał duże umiejętności ortograficzne. Brawo!!!
Duże brawa należą się również mojemu drugiemu koledze z klasy, Sergiuszowi Stelmachowi, który na podium nie stanął, ale  dzielnie walczył   i wykazał się również dużą wiedzą. Drugie miejsce w konkursie zajęłam ja - Zuzanna Mędrek, dlatego też chciałabym z tego miejsca  w imieniu swoim jak i kolegów serdecznie podziękować naszej Pani wychowawczyni Teresie Nowak, która przez długi czas przygotowywała nas do tego konkursu, a przede wszystkim wzbudziła w nas zamiłowanie do poprawnej polszczyzny. Trzecie miejsce na podium zdobył reprezentant szkoły podstawowej w Biesiadkach - Alan Malisz. Trójka finalistów otrzymała dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy wrócili do domu z nagrodami pocieszenia.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, życzymy dalszych sukcesów w nauce :)
                                                                                                                           Zuzanna Mędrek kl.III

Mała Olimpiada Matematyczna

18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Uszwi odbyła się jak co roku, Mała Olimpiada Matematyczna, której celem było stymulowanie rozwoju uczniów uzdolnionych matematycznie oraz stworzenie możliwości sprawdzenia posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych.
W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z całej naszej gminy, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Zwyciężyła moja koleżanka z klasy, Ania Górak. Drugie miejsce zajęła Martyna Grzegórzek z PSP w Uszwi, a  trzecie miejsce zajęła również moja koleżanka z klasy Madzia Chyclak. Czwarte szczęśliwe miejsce - mimo że nie na podium, zajęłam ja - Antosia Wiśniewska, z czego jestem bardzo szczęśliwa. Trójka finalistów, otrzymała dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy drobne upominki. Dziękujemy naszej Pani Teresie Nowak, że dała nam szansę spróbować swoich sił w konkursie międzyszkolnym. Było to dla nas duże przeżycie. Wysiłek, który nasza Pani włożyła w przygotowanie nas, zaowocował wspaniałym rezultatem. Dziękujemy!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
                                                                                                                          Antonina Wiśniewska kl.III

„Sukces nauczyciela w rękach ucznia. Nie odwrotnie…”

Dziękuję moim uczennicom i uczniom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do tych konkursów.
Żmudna praca, dziesiątki rozwiązanych zadań i testów, a nade wszystko Wasze uzdolnienia zaowocowały sukcesami! Jestem z Was bardzo dumna!
Życzę Wam wielu wspaniałych osiągnięć w dalszej nauce. Powodzenia!
                                                                                                                          Wych. Teresa Nowak