Gminna Olimpiada z Języka Angielskiego

31 marca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Uszwi odbyła się Gminna Olimpiada z Języka Angielskiego. Wyjątkowo w tym roku zorganizowana dla uczniów klas ósmych, a nie jak w poprzednich latach, klas szóstych.
   Dwójka uczniów z naszej szkoły, Magdalena Pieczykolan oraz Mateusz Myszka pod opieką nauczycielki j. angielskiego p. Anny Pabian-Gemza udali się na miejsce konkursu. Ciepło przywitani w placówce uczniowie rozpoczęli test. Swoim zakresem obejmował on pracę z tekstem, rozumienie tekstu słyszanego, zastosowanie gramatyki oraz znajomość słownictwa, środków i funkcji językowych. Każdą część testu przygotowali poszczególni nauczyciele ze szkół uczestników.
    Po zakończeniu testu nadszedł stresujący czas oczekiwania na wyniki umilony poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów. Na nieszczęście trójki uczniów, który uzyskali tyle samo punktów, została zorganizowana dogrywka sprawdzająca scricte ich umiejętności gramatyczne.
    Gdy w końcu nadeszły wyczekiwane wyniki wszyscy odetchnęli z ulgą. Pierwsze miejsce zajął. Mateusz Myszka, a drugie Magdalena Pieczykolan, oboje uczniowie naszej szkoły.
    Serdecznie gratulujemy im zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów w tej, a także innych dziedzinach nauki.
                                                                                                                                                  Mateusz Myszka