Palma wilekanocna– warsztaty

    Palma Wielkanocna, dawniej zwana „zieloną gałązką ”pełni znaczącą rolę w kulturze oraz tradycji naszego regionu. Przekonać się o tym mogły dzieci z naszego przedszkola podczas warsztatów plastycznych z udziałem Pań:  Anny  Ząbkowskiej  oraz  Bogumiły  Sacha,  na  których  zaproszenie  przybyliśmy  do  świetlicy  wiejskiej 
w Lewniowej.
   Panie w ciekawy sposób opowiadały o tradycji związanej ze święceniem palm oraz prezentowały sam proces powstawania tego podstawowego symbolu Wielkanocy. Dzieci dowiedziały się jakie elementy składają się na budowę palmy oraz jej dekorowanie.
Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom samodzielne wykonanie palmy wielkanocnej. Dzieci starannie dobierały poszczególne elementy i dekoracje, przez co każda praca była oryginalna, piękna i wyjątkowa.
Warsztaty wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcować z kulturą. Barwne palmy oczekują teraz, by w Niedzielę Palmową swą wielobarwnością  upiększyć procesję liturgiczną.

Serdecznie dziękujemy paniom Annie Ząbkowskiej i  Bogumile Sacha za wspaniałą lekcję tradycji i kultury.