Gra profilaktyczna „Ze zdrowiem za pan brat”

W ramach obchodów tygodnia profilaktyki w naszej szkole, 24 marca odbyła się gra profilaktyczna pt. „Ze zdrowiem za pan brat”. Celem zabawy było promowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych, a także kształtowanie postaw asertywnych wobec zachowań ryzykownych, odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych.
W zabawie rywalizowali ze sobą uczniowie dwóch  najstarszych  klas w szkole: VII i VIII. Gra składała się z  4 rund. W pierwszej z nich 4-osobowe delegacje klas miały za zadanie udzielać odpowiedzi na pytania pochodzące z trzech kategorii do wyboru: zdrowy tryb życia, pierwsza pomoc, uzależnienia. W rundzie drugiej ustalali kolejność faz uzależnienia od alkoholu, w tym wypadku liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale również szybkość. Trzecia  runda  o  nazwie  „bliżej prawdy” wywołała  mnóstwo  emocji,  gdyż  liczyła  się  w  niej  nie  tylko wiedza, ale i szczęście. W rundzie finałowej wzięli udział wszyscy uczniowie, a ich zadaniem, po obejrzeniu krótkiego  filmu, było wypisanie 3 kroków postępowania w przypadku udzielenia pomocy osobie, która uległa zadławieniu.
Obie klasy świetnie radziły sobie we wszystkich konkurencjach. Przez większą część rozgrywek prowadziła kl. VII, jednak ostatecznie zwycięstwo odniosła kl. VIII, wygrywając 2 punktami.

Przedstawiciele kl. VII: Emilia Kołdras, Hubert Mędrek, Michał Górak, Maksymilian Lisowski.

Przedstawiciele kl. VIII: Claudia Sacha, Wiktoria Kupiec, Szymon Mędrek, Mateusz Myszka.

Zwycięska drużyna otrzymała pudło słodkości, którymi podzieliła się z przegranymi :)
                                                                                                                     Opracowała: Paulina Szewczyk