Powitanie Wiosny

„Kiedy Wiosna przyjdzie do nas
rozśmiana i zielona.
Wszystkie dzieci zaśpiewają tak:
Zielona trawa, zielony mech
Zielona żaba rechu, rechu, rech…”

Ach!  Co to był za dzień, słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna  naszego przedszkola. Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców.  Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!!
    Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny obydwie  grupy uczestniczyły w uroczystości pt. „Witaj wiosno” . Nasze przedszkolaki zaprezentowały występ dla starszych kolegów z klas I-III, który wierszem i wesołą piosenką witał tak długo wyczekiwaną porę roku.
   Na zakończenie dnia dzieci wybrały się na długi spacer w poszukiwaniu oznak Zielonej Pani, podczas którego szczególnie dało się słyszeć  radosny śpiew ptaków, a ciepłe promienie słońca ogrzewały nasze twarze.