„Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki!”

Dzień 6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci  i dorosłych dni w roku. To wyjątkowe święto również w przedszkolu, które uwielbiają wszystkie maluchy.
   Jak zawsze lewniowskie przedszkolaki przygotowywały się do niego bardzo starannie szykując stroje oraz mikołajkowe dekoracje w sali.  Po długim  oczekiwaniu  nadszedł  ten  wspaniały dzień. Maluchy pięknie wystrojone w świąteczne ubranka i czerwone czapeczki udały się na poszukiwanie Świętego Mikołaja. Niestety nie udało się Go spotkać, mimo głośnego dźwięku dzwoneczka i dużych śladów butów, które pozostawił przy wejściu do przedszkola. Jednak przedszkolaki nie były zawiedzione, ponieważ Mikołaj zostawił ogromne czerwone worki z prezentami, oraz specjalny list skierowany do dzieci. Wyjaśnił im w nim, że bardzo mu się spieszy ponieważ musi obdarować dzieci na całym świecie upominkami i nie może dłużej czekać. W liście prosił również, aby dzieci były grzeczne, wspólnie się bawiły i zaśpiewały mu piosenkę. Tak też się stało. Po głośnym śpiewie wyjątkowego utworu, nadszedł długo oczekiwany moment rozdawania prezentów. Dzieci z błyskiem w oku odbierały swoje upominki obiecując, że przez cały kolejny rok będą grzeczne.
    Mikołajkowy dzień upłynął w radosnej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci dzieci dla których Mikołaj zajmuje szczególne miejsce w sercu.