„Pięknie żyć…”

    Te słowa były mottem tegorocznego szkolnego festiwalu piosenki, który odbył się 18 listopada 2021 r. Celem festiwalu było promowanie dobrych wartości poprzez piosenkę.
   W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 uczniów z klas I – VI. Każdy z uczestników przygotował odpowiednią do swojego wieku „piosenkę z przesłaniem”. Soliści w prezentowanych utworach zachęcali do okazywania drugiemu człowiekowi miłości, do dumy z faktu, że jesteśmy Polakami, do odwagi, do zachwytu nad pięknem   otaczającego   świata   i   troski  o  przyrodę,  do  pielęgnowania  przyjaźni,  do  roztropnego  korzystania  z internetu, do dbania o swój  rozwój poprzez odpowiednie odżywianie, ruch i turystykę. Nie zbrakło głębszych refleksji, np. nad przemijalnością ludzkiego życia, dążeniem człowieka do świętości  oraz nauczania  św. Jana Pawła II skierowanego do młodych.
W zaprezentowanym repertuarze pojawiły się również piosenki, będące pochwałą roli mamy i taty w rodzinie.
I choć niektórym wykonawcom towarzyszyła ogromna trema, każdy z występujących starał się zachwycić jury oraz widownię pięknym wykonaniem przygotowanej piosenki.
   Jury miało niezwykle trudne zadanie, aby wśród gromadki wokalnie uzdolnionych uczniów wyłonić zwycięzców. Ostatecznie, po długim namyśle i podliczeniu punktów, ustalono zwycięskie miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
W młodszej grupie wiekowej przyznano:

  • pierwsze miejsce : Antonina Wiśniewska i Zuzanna Mędrek z kl. III,
  • drugie miejsce : Hubert Sowa z kl. I
  • trzecie miejsce: Magdalena Chyclak z kl. III

W starszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali:

  • Julia Wach z kl. V - pierwsze miejsce,
  • Zuzanna Sowa z kl. V - drugie miejsce,  
  • Zuzanna Wojtas z kl. IV oraz Emilia Daniec z kl. VI -  trzecie miejsce.

Chciałabym życzyć zarówno wykonawcom jak i wszystkim uczniom naszej szkoły, aby wartości, o których śpiewali uczestnicy festiwalu, były obecne na co dzień w ich życiu.
Dziękuję nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do festiwalu.

                                                                                                                           Oprac. Marta Adamczyk