„Witajcie w naszej bajce”

     „Witajcie w naszej bajce.”

    5 listopada w naszym przedszkolu dzieci obchodziły „Dzień Postaci w Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacenia wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.
    Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych strojach, które zaprezentowały podczas piosenki „Witajcie w naszej bajce.” Tego dnia rozwiązywały też zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały malowanki. Przedszkolaki wysłuchały bajki „Czerwony kapturek” oraz „Trzy świnki”, które przybliżyły im m.in. takie wartości jak pracowitość, troskliwość, życzliwość, odwaga i zaufanie.
   Ponadto podczas przerw międzylekcyjnych przedszkolaki umilały i angażowały w tańce oraz pląsy starszych kolegów ze szkoły.
   Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia była uroczysta parada postaci bajkowych i prezentacja strojów w okolicy przedszkola.
   Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypominał jak ważne są bajki, po które warto sięgać.