Odblaskowa Szkoła

We wrześniu 2021r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami są:
- Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu drogowego;
-Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie;
- Małopolskie Kuratorium Oświaty;
- Małopolski Urząd Wojewódzki;
- Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego;

Celem akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Akcja daje również możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi osób dorosłych na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. W ramach akcji w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu realizację powyższych założeń, w które zaangażowali się nauczyciele, wychowawcy i uczniowie. Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe.
                                                                                                                                               Oprac. Renata Pabijan