Ślubujemy, dziękujemy, szanujemy…

    14 października to święto tych, którzy swe życie zawodowe związali z edukacją. W naszej szkole nierozerwalnie wiąże się ono także z przyjęciem do grona uczniowskiego pierwszoklasistów, dla których także jest to wyjątkowy dzień.
     Nie inaczej było w tym roku. Po przerwie obiadowej odświętnie ubrani pierwszacy zaprezentowali swe talenty zebranym nauczycielom,  rodzicom  oraz  kolegom  i  koleżankom.  Były  wiersze,  piosenki, a wśród nich nauka kultury i miłości do Ojczyzny – tej dużej i tej małej, lokalnej. Następnie nastąpił długo wyczekiwany moment, czyli ślubowanie na sztandar, a później pasowanie wielkim ołówkiem na ucznia (niczym mieczem na średniowiecznego rycerza). Jeszcze tylko upominki od rodziców i uczniowie mogli odetchnąć z ulgą i usiąść na widowni, by obejrzeć występ swych starszych kolegów i koleżanek z klasy 5. Przygotowali oni humorystyczne scenki, w których scharakteryzowali nauczycieli oraz ocenili przydatność zdobywanej na lekcjach wiedzy. Występy były przeplatane piosenkami, a podczas ostatniej z nich nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji złożono życzenia.

                                                                                                                      Oprac. E. Matus