Witaminowy zawrót głowy

„Idą, idą witaminki dla całej przedszkolnej rodzynki.
Samo zdrowie, samo zdrowie, każdy Ci to powie!”.

Jesień to czas kiedy sady pełne owoców kuszą paletą barw, a grządki z  warzywami  zachęcają do wykonania pysznych przetworów na zimę.
     W  ostatnim  tygodniu  września  dzieci  z  grupy  Biedronek  zapoznawały  się  z  tematem  owoców i warzyw, które w darze, co roku przynosi nam pani Jesień.
     Przedszkolaki doskonale wiedzą, że  najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 01.10.2021r. „Biedronki” postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z warzyw i owoców bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.
    Dzięki  zajęciom  dzieci  bliżej  poznały  świat  owoców  i warzyw, w związku z tym mamy nadzieję, że będą chętniej i częściej po nie sięgały.

Marzena Sowa