„Śladami Prymasa Tysiąclecia” - Szkolny Konkurs Pięknego Czytania 2021 rozstrzygnięty

      16 września odbył się w bibliotece szkolnej konkurs pięknego czytania. Bohaterem tegorocznej edycji konkursu był błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński. Wybór osoby Prymasa Tysiąclecia nie był przypadkowy, gdyż 12 września  bieżącego  roku  został  On  wyniesiony  na  ołtarze,  a  uroczystości  związane z Jego beatyfikacją odbyły się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

    W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas IV – VIII, którzy zostali przydzieleni do jednej z dwóch  kategorii wiekowych. Uczestnicy, biorąc udział w konkursowych zmaganiach, nie tylko wykazali się umiejętnością pięknego czytania,  ale  również  mieli  możliwość  poznania  faktów  z  życia  Prymasa  oraz  Jego  działalności  i  nauczania  w trudnym dla Polski czasie, gdy w naszej ojczyźnie panował komunizm. Była więc to swoista „ lekcja historii”.

    Choć temat był trudny, szczególnie dla młodszych uczestników, to zapoznanie się z postacią Kardynała Stefana Wyszyńskiego ułatwiały zarówno przygotowana na tę okoliczność gazetka, jak i odpowiednio dobrana do wieku dzieci i młodzieży literatura.
Wszyscy uczestnicy pięknie czytali, a różnice w uzyskanych punktach były niewielkie. Jury po wnikliwej analizie wyłoniło zwycięzców, którymi w kategorii klas IV – V zostali:

I miejsce  - Julia Wach -  klasa V,

II miejsce  - Izabela Sowa  -  klasa V,

III miejsce  - Wiktoria Malinowska  -  klasa V.

W kategorii uczniów klas VI – VIII najwyższe miejsca zdobyli najstarsi uczniowie naszej szkoły:

I miejsce  - Mateusz Myszka -  klasa VIII,

II miejsce  - Claudia Sacha i Kacper Szafrański  - klasa VIII.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności pięknego czytania.
Nagrody za uzyskane miejsca oraz dyplomy za udział w konkursie zostaną wręczone na końcu roku szkolnego.

                                                                                                                                                    Marta Adamczyk