Ciasto marchewkowe

       Wrzesień to miesiąc w którym przedszkolaki zapoznają się z nową porą roku - Jesienią.  Podczas tygodniowego tematu „Jesień w sadzie i ogrodzie” dzieci poznawały jesienne warzywa, owoce oraz smakołyki, które można z nich wyczarować. Szczególne miejsce wśród warzyw zajmuje marchewka, która posiada wiele właściwości leczniczych, wartości odżywczych ale najważniejsze są walory smakowe tego warzywa.
   Wspólnie postanowiliśmy przygotować coś smacznego z ulubionej marchewki i tak powstało Ciasto Marchewkowe. Przedszkolaki bacznie przypatrywały się wszystkim etapom pieczenia ciasta, od mycia rąk aż po leżakowanie w piekarniku. Dzieci z dużą ochotą pomagały w jego przygotowaniu- odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały, każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pysznego deseru.
        Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały aż ciasto rozniesie smakowity zapach, dając znak, że jest gotowe.

                                                                                                                                              Opr. Iwona Radecka