Świetlicowe eksperymentowanie

    26 kwietnia po powrocie klas I - III do nauki stacjonarnej, mieliśmy szansę kontynuować „świetlicowe eksperymentowanie”. Uczniowie klasy I z niecierpliwością oczekiwali na każdą środę tygodnia, ponieważ na świetlicy ponownie mieli możliwość uczestniczyć w różnych eksperymentach naukowych i zabawach.

Tym razem uczniowie dzięki przeprowadzanej innowacji mieli szansę obserwacji erupcji wulkanicznej, lampy lawy, poznać właściwości cieczy  i  nieco bliżej nasz Układ Słoneczny. Podczas obserwacji mikroskopowych uczniowie obejrzeli bardzo dokładnie m.in. aparat gębowy komara, odnóże muchy oraz muszkę owocówkę. W ramach zajęć odbył się również spacer do pobliskiego lasu, w trakcie którego mali odkrywcy określali wiek napotkanych drzew.

Zajęcia nie opierały się tylko o eksperymenty naukowe, ale również o typowe zabawy, które przyniosły dzieciom wiele radości. Każdy wykonał „lody wodne”, gniotka, magiczny papier, pływające obrazki, a także kosmos w słoiku 😊 Podczas ostatnich zajęć uczestnicy otrzymali baloniki z niespodzianką w środku.

W związku z tym, że innowacja została zaplanowana na 10 miesięcy – wracamy do zabawy już we wrześniu! Do zobaczenia 😊
                                                                                                     Oprac. Paulina Szewczyk