Sukcesy w konkursach

"Człowiek lubiący się kształcić nigdy nie jest bezczynny."
Monteskiusz

8 czerwca uczeń naszej szkoły Michał Górak wziął udział w IX Powiatowym Konkursie Historycznym- Kazimierz Wielki i Jego czasy. Współorganizatorem konkursu jest Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie. Konkurs ten odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Adama Mickiewicza w Złotej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą związaną z życiem króla Kazimierza Wielkiego oraz sytuacją polityczną w Polsce za Jego panowania. Michał Górak uczeń klasy VI uplasował się na III miejscu rywalizując z uczniami klas starszych.

9 czerwca, czyli w kolejnym dniu Michał reprezentował naszą szkołę w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas szóstych organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Wł. Jagiełły w Uszwi. Konkurs składał się z pięciu części sprawdzających wiedzę w poszczególnych kompetencjach: słuchanie, czytanie, gramatyka, słownictwo oraz funkcje językowe. Ponownie uczeń naszej szkoły odniósł sukces. Michał Górak uczeń klasy VI  okazał się najlepszy i zajął I miejsce.

Życzymy dalszych sukcesów!

Congratulations ;)