Konkurs piosenki przedszkolnej

Może po prostu niebem,
z nutami zamiast gwiazd?„
Ludwik Jerzy Kern

19 maja w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej p. h. „Dziecięce przeboje”, który skierowany był do dzieci z obu oddziałów przedszkolnych. Głównym celem tego wydarzenia było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzanie u najmłodszych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.

Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach wiekowych. Łącznie na scenie zaprezentowało się 22 uczestników. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób, dodając do treści piosenki wymowny strój oraz ruch sceniczny. Komisja konkursowa doceniła talent i uzdolnienia wokalno – sceniczne i przyznała następujące miejsca:

W kategorii  wiekowej 3- 4 latki:

I miejsce:  Adam Czyżycki

II miejsce:  Hanna Lisowska

III miejsce: Lila Hirsekorn

W kategorii  wiekowej 5-6 latki:

I miejsce: Patrycja Pirecka, Anna Pater

II miejsce: Jeremiasz Gawęcki, Hubert Sowa

III miejsce: Krzysztof Ząbkowski, Wojciech Wach

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i pamiątkowymi ołówkami. Natomiast laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca dodatkowo otrzymali gry edukacyjne i puzzle.

Uczestnikom konkursu  serdecznie gratulujemy talentu, odwagi i życzymy dalszych sukcesów!
                                                                                                                                   Opracowała: Marzena Sowa