Mój wymarzony zawód - spotkanie z fryzjerką.

„…Taki fryzjer to ma wprawę:
Ze strzyżenia ma zabawę!
Kilka minut ciach-ciach-ciach:
Wszak strzyżenie to nie strach!...”

W ramach realizacji projektu „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”, dzieci z grupy „Biedronek” i „Motyków” 20 maja spotkały się w przedszkolu z panią fryzjerką Sylwią Żak, mamą Emilka. Przedszkolaki mogły doskonale przekonać się, na czym polega praca pani fryzjerki, ponieważ sala przedszkolna zamieniła się w tym dniu
w mobilny salon fryzjerski.

Pani Sylwia opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonuje fryzjer. Pokazała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Następnie zaprezentowała swoje umiejętności wykonując wymyślne fryzury chętnym dzieciom, co wywołało wielki zachwyt  i mnóstwo emocji. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie. Dla dzieci była to ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za wspólnie spędzony czas oraz piękne fryzury.
                                                                                                                        Opracowała: Marzena Sowa