Mój wymarzony zawód - spotkanie z policjantem.

Zgodnie z przyjętym programem wychowania przedszkolnego, w naszej szkole realizowana jest preorientacja zawodowa wśród najmłodszych dzieci. W ramach tematu kompleksowego „Mój wymarzony zawód” w kolejnych dniach miesiąca maja do przedszkola zawitali pan policjant, ratownik medyczny, żołnierz zawodowy oraz pani fryzjerka, aby przybliżyć informacje na temat wykonywanego przez nich zawodu.
17 maja odbyło się spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Czchowie.
Nasz   gość   opowiedział   dzieciom  o  niebezpieczeństwach   zagrażających   ludziom  w  codziennym   życiu. Gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał przedszkolakom o zagrożeniach w drodze do i z przedszkola, uświadomił jak prawidłowo należy korzystać z jezdni oraz jak zachować się, gdy spotkają osobę nieznajomą. Policjant zademonstrował przedszkolakom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa oraz o innych zagrażających ich bezpieczeństwu sytuacjach. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki podziękowały panu policjantowi i wręczyły symboliczny upominek.
                                                                             Opracowała: Ewelina Kornaś