Wizyta w bibliotece szkolnej

„Przyzwyczaić się do czytania książek,
to zbudować sobie schron
przed większością przykrości życia codziennego.”
William Somerset Maugham

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
     W piątek 7 maja z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarza dzieci z grupy Motylki i Biedronki udały się do biblioteki, aby zapoznać się z zasadami korzystania z szkolnego księgozbioru. W czasie odwiedzin przedszkolaki obejrzały pomieszczenie biblioteczne, dowiedziały się jakie rodzaje literatury można tu znaleźć i co trzeba zrobić żeby wypożyczyć książkę. Dzieci usłyszały także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania i zabaw zorganizowanych przez panią bibliotekarkę. Wśród wielu konkurencji obył się spacer z książką na głowie oraz konkurs wiedzy o postaciach bajkowych.
   Serdecznie dziękujemy pani Marcie Adamczyk za wspaniale zorganizowane zajęcia edukacyjne i budzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w szkolnej bibliotece.

Opracowała: Ewelina Kornaś